Kolejne zajęcia w Szkole na temat zaburzeń odżywiania za Nami – tym razem odwiedziłyśmy Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Poprowadziłyśmy zajęcia z 40 wyjątkowymi Dziewczynami, spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z Uczestniczkami Spotkania.

Można by zapytać się, po co takie spotkania, po co mówić o samoocenie, poczuciu własnej wartości, czy o anoreksji już w gimnazjum? Ano po to, że zaburzenia odżywiania dotykają coraz młodszych osób, a skala choroby jest niestety coraz większa. A trzeba podkreślić, iż zarówno anoreksja, bulimia i inne zaburzenia odżywiania są chorobami, które sieją spustoszenie w naszej psychice oraz całym organizmie i prowadzą do śmierci – nie bójmy się o tym mówić!

Dlatego tym bardziej cieszymy się, że coraz więcej Szkół zdaje sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka, że lepiej edukować, rozmawiać, niż w późniejszym czasie leczyć. A leczenie anoreksji, droga do zdrowia to długie i trudne lata. Nam się udało wyzdrowieć, pokonać anoreksję i wystawić jej środkowy palec, dlatego tak bardzo zależy Nam by mówić o tym co same przeszłyśmy oraz pracować z młodymi ludźmi, nad ich samooceną i poczuciem własnej wartości. Wierzymy, że jest to najlepszy sposób przeciwko zaburzeniom odżywiania.

Do tej pory (a zajęcia prowadzimy zaledwie od kwietnia tego roku) odwiedziłyśmy już kilka Szkół na terenie całego Trójmiasta oraz okolicy. Poprowadziłyśmy zajęcia m.in.: dla grona 10 Dziewczyn, jak i dla grupy 50 Uczniów – zarówno Dziewczyn jak i Chłopaków. Jeżeli pracujesz w Szkole i chciałbyś, żebyśmy odwiedziły Twoich Uczniów – napisz co Nas, bądź zadzwoń!

Asia i Daga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *