Być Kobietą to projekt wielowymiarowy. Staramy się robić wiele, by dotrzeć do jak największej ilości Osób. Prowadzimy Warsztaty motywacyjne – póki co były z Pole Dance (relacja), przed Nami z zumbą, wizażem i wiele innych. Tematy główne na naszych spotkaniach to kobiecość, akceptacja, pokochanie siebie. Pokazujemy, poniekąd na naszych przykładach – historiach z anoreksją, że nawet z najczarniejszej d*py można wyjść, nawet jak nienawidziło się swojego ciała – to swoją ciężką pracą, terapią można „wrócić na prostą”, stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie „kocham Cię Asia, jesteś piękna!”. Z resztą dla utwierdzenia się w tym, przypominania sobie o tym, mam na swoich plecach napisane „kocham Cię” – bardzo przyjemnie mi się na to patrzy, za niedługo Wam go pokażę 😉

Prowadzimy dla Was Fan Page, naszą stronę www – gdzie znajdziecie informację o tym co się dzieje, ale także (a może i przede wszystkim) piszemy dla Was bloga. Blog, który ma mieć charakter nie tylko informacyjny, ale przede wszystkim ma być inspiracją dla Was do działania.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, którą robimy i chcemy robić jeszcze częściej. Są to zajęcia w Szkołach! Na spotkaniach z młodzieżą mówimy o akceptacji siebie, poczuciu własnej wartości, przeprowadzamy ćwiczenia, prowadzimy dyskusję. Jednak główną osią naszych zajęć są zaburzenia odżywiania – anoreksja i bulimia. Dla Nas jest niezwykle ważne, żeby w Szkołach tego typu zajęć było jak najwięcej!! Bowiem co raz więcej młodych ludzi choruje na zaburzenia odżywiania, co raz młodsze osoby chorują na anoreksję i bulimię, a smutna prawda jest taka, że czasami Dorośli dowiadują się o tym w zaawansowanym stadium choroby. Chcemy, żeby w Szkołach na terenie Trójmiasta było miejsce na profilaktykę, żeby Młodzież mogła spotykać się i rozmawiać z ludźmi, którzy powiedzą im czym tak naprawdę jest anoreksja i że naprawdę jest to choroba śmiertelna! Chcemy zapobiegać anoreksji, walczyć z Nią i być szybciej wśród młodych ludzi, niż ona.. Na swoich przykładach wiemy, jaka jest to okropna choroba, jakie niesie spustoszenie w organizmie na całe lata. Wiemy jak ważne są dla Dziewcząt spotkania z ludźmi, które są dowodem na to, że z anoreksją można wygrać.

Ostatnie zajęcia w Szkole pokazały Nam, że wśród osób biorących udział w naszych warsztatach jest przeogromne zainteresowanie tym tematem, co więcej – spotkania pokazały Nam, że wiele Dziewcząt jest na pograniczu choroby.

Jeżeli wśród Osób czytających ten tekst są Osoby pracujące w Szkołach, Rodzice nastolatków, którzy chcieliby, żeby w Ich Szkole były przeprowadzone takie zajęcia – prosimy o kontakt! Uwierzcie Nam – lepiej zapobiegać anoreksji, niż ją leczyć..

Asia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *