Każdy z Was na pewno słyszał o tych słowach – ona nie wpisuje się w kanon piękna. A może chciałaś zostać modelką i ktoś podciął Ci skrzydła mówiąc, że masz o dwa, pięć, dziesięć centymetrów za dużo w pasie? Kto w ogóle wpadł na pomysł, że idealne kształty to 90-60-90? Kto powiedział, że włosy muszą być długie i gęste? Kto powiedział, że cera musi być idealnie gładka? Ja się pytam kto i za kogo on się ma?

Kto dał sobie prawo, żeby mówić o mnie, o Tobie – nie jesteś modna, jesteś za słaba, nie dasz rady. Media kreują chory kult piękna, który niestety nie zawsze ma dobry wpływ na odbiorcę. W moim przypadku media były jednym z czynników, który pchnął mnie w ręce anoreksji. Kto ma taką władzę, mądrość, doświadczenie, by móc powiedzieć mnie, Tobie – jesteś za brzydka? Nie wiem jak brzmi Wasza odpowiedź, ale moja – NIKT, absolutnie NIKT i NIGDY!

Bo czym jest ideał piękna? Kim jest i jak wygląda idealna Kobieta, idealny mężczyzna? Kto ma to oceniać? Przecież każdy z Nas ma w sobie coś innego, wyjątkowego, co sprawia że jest jedyny i niepowtarzalny – piękny. Przecież piękne jest też nasze wnętrze, nasza osobowość! Każdy z Nas ma też inny gust i ma prawo do swojego zdania, a co za tym idzie – ma prawo wyglądać tak jak chce. Tak został stworzony Świat, by nie żyły na nim klony, ale barwni i różni od siebie ludzie. Na tym polega całe piękno! I o tym pięknie mówimy na naszych spotkaniach, warsztatach, takie akcje i projekty wspieramy – gdzie mówi się o tym, że każda z Nas jest piękna, bo PIĘKNO NIEJEDNO MA IMIĘ!

I taki projekt chcę Wam pokazać, który powstał z inicjatyw niezwykle silnych, odważnych i przede wszystkim pięknych Kobiet! Helena by HRO wraz z Ekipą fantastycznych Kobiet stworzyły projekt, którego celem jest podkreślenie, że nieważny jest wiek, rozmiar, wzrost, zmarszczki, cellulit – to wszystko składa się na całość, która tworzy Ciebie Kobieto i sprawia, że jesteś piękna! Piękno niejedno ma imię, to akcja mówiąca o tym, że KAŻDA z Nas ma prawo czuć się pięknie, KAŻDA z Nas ma piękno w sobie, to akcja która ma na celu przywrócenie wiarę w siebie pozostałym kobietom – odbiorcom projektu. Dziewczyny stanęły przed obiektywem aparatu i dały z siebie milion procent, pokazując siebie takimi jakimi są – a są prze;piękne!! Ja nie mam słów, żeby opisać emocje, które są we mnie, gdy myślę o tym co stworzyły Dziewczyny – radość, szczęście, wzruszenie, miłość, wrażliwość na piękno, nadzieja, odwaga. Jesteście CUDOWNE i dziękuję Wam bardzo za to, co robicie dla Siebie i Innych!

 

A TUTAJ relacja oczami Cyk Cyk Studio 🙂

Asia

 

 

2 thoughts on “Piękno niejedno ma imię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *