Kilka słów o nas

Projekt Być Kobietą powstał z inicjatywy dwóch kobiet – Dagmary Pietruszewskiej, Joanny Buraczek. Naszym celem jest, by Kobiety uwierzyły w siebie – w swoje piękno, zaakceptowały to kim są, jak wyglądają oraz odnalazły wiarę we własne możliwości. Chcemy pokazać i udowodnić na naszym przykładzie, że niemożliwe nie istnieje, a siła jest w Nas samych! Przeczytajcie kilka słów o nas.

Dagmara Pietruszewska zdjęcie

Dagmara Pietruszewska

Byłam anorektyczką… jestem anorektyczką. To odwieczne pytanie: czy z tego można wyjść? Twierdzę, że nie, że z anoreksją jest jak z alkoholizmem. U alkoholika jeden kieliszek i można popłynąć, u anorektyczki – jeden kilogram w dół.

Tamto doświadczenie trwające latami przekonało mnie do działania, opowiadania, łamania tabu, pomagania, pokazywania w jaki sposób pracować nad swoją samooceną. Nazywam się Dagmara Pietruszewska, jestem kobietą, żoną, matką, pedagogiem, psychologiem, szkoleniowcem. Zapraszam do wysłuchania mojej historii…

A poza tym – psycholog, terapeuta. Zajmuję się leczeniem zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość, ortoreksja, pozostałe formy zaburzeń odżywiania), a także terapią depresji, pracą z ciałem. Jako certyfikowany trener fitness oraz trener personalny, gdy jest taka możliwość, łączę różne formy terapii ze sportem.

Od 2014 roku jestem prezesem Fundacji anoNIE, zajmującej się w głównej mierze profilaktyką zaburzeń odżywiania.

Chcesz ze mną porozmawiać?

Napisz do mnie!:)

Joanna Buraczek zdjęcie

Joanna Buraczek

Obecnie: pedagog, streetworkerka, asystentka, rzeczniczka osoby bezdomnej, miłośniczka podróży, szczęśliwa i spełniona kobieta, żona, czy nadal anorektyczka? Niegdyś: dziewczyna, kobieta cierpiąca całym ciałem i duszą na zaburzenia odżywiania, anorektyczka, która nie potrafiła spojrzeć na siebie w lustro, osoba która nie wiedziała jak wstać z łóżka, by przeżyć kolejny dzień.

Teraz: mam w sobie siłę i moc, mam nadzieję, pokonałam chorobę. Chcę dzielić się z Tobą moją historią. Chcę dać Ci siłę, byś uwierzyła w siebie, uwierzyła i pokochała swoje odbicie w lustrze. Zapraszam do wysłuchania historii o tym, jak łatwo można upaść na dno, ale też o tym jak z tego dna się wybić… i żyć!

A poza tym – pedagog, od 2013 roku współpracuję z Towarzystwem Pomocy Im. Św. Brata Alberta, z Towarzystwem Wspierania Potrzebujących PRZYSTAŃ, m.in. jako Rzecznik Osoby Bezdomnej, Asystent. Prowadziłam zajęcia w szkołach na terenie Trójmiasta z przełamywania stereotypów, wcześniej – zajęcia na temat samooceny i wiary we własny możliwości. Pomagam Kobietom i Dziewczętom, które cierpią z powodu zaburzeń odżywiania.

Chcesz ze mną porozmawiać?

Napisz do mnie!:)

 

Zapisz