Kilka słów o nas

Projekt Być Kobietą powstał z inicjatywy dwóch kobiet – Dagmary Pietruszewskiej, Joanny Buraczek. Naszym celem jest, by Kobiety uwierzyły w siebie – w swoje piękno, zaakceptowały to kim są, jak wyglądają oraz odnalazły wiarę we własne możliwości. Chcemy pokazać i udowodnić na naszym przykładzie, że niemożliwe nie istnieje, a siła jest w Nas samych! Przeczytajcie kilka słów o nas.

Dagmara Pietruszewska zdjęcie

Dagmara Pietruszewska

Byłam anorektyczką… jestem anorektyczką. To odwieczne pytanie: czy z tego można wyjść? Twierdzę, że nie, że z anoreksją jest jak z alkoholizmem. U alkoholika jeden kieliszek i można popłynąć, u anorektyczki – jeden kilogram w dół.

Tamto doświadczenie trwające latami przekonało mnie do działania, opowiadania, łamania tabu, pomagania, pokazywania w jaki sposób pracować nad swoją samooceną. Nazywam się Dagmara Pietruszewska, jestem kobietą, żoną, matką, pedagogiem, psychologiem, szkoleniowcem. Zapraszam do wysłuchania mojej historii…

A poza tym – psycholog, terapeuta. Zajmuję się leczeniem zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość, ortoreksja, pozostałe formy zaburzeń odżywiania), a także terapią depresji, pracą z ciałem. Jako certyfikowany trener fitness oraz trener personalny, gdy jest taka możliwość, łączę różne formy terapii ze sportem.

Od 2014 roku jestem prezesem Fundacji anoNIE, zajmującej się w głównej mierze profilaktyką zaburzeń odżywiania.

Chcesz ze mną porozmawiać?

Napisz do mnie!:)

Joanna Buraczek zdjęcie

Joanna Buraczek

Jestem terapeutą, socjoterapeutą oraz pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem.
Wiele lat temu przeszłam przez piekło zaburzeń odżywiania, co obecnie pozwala mi lepiej zrozumieć osoby, które chorują i walczą m.in. z anoreksją, czy bulimią; bądź z niskim poczuciem własnej wartości.
Gdzie się uczyłam i co robię obecnie?
Ukończyłam szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie – Integratywna Systemowa Psychoterapia Krótkoterminowa.
Ponadto mam za sobą specjalizacyjne szkolenia, zakończone certyfikatami: z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu – Brief Solution Focused Therapy – w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu; Socjoterapii z Pomocą Psychologiczną, z Dialogu Motywującego. Jestem pasjonatką metody Porozumienia Bez Przemocy – Nonviolent Communication (NVC).

Mam w sobie siłę i moc, mam nadzieję, pokonałam chorobę. Chcę dzielić się z Tobą moją historią. Chcę dać Ci siłę, byś uwierzyła w siebie, uwierzyła i pokochała swoje odbicie w lustrze. Zapraszam do wysłuchania historii o tym, jak łatwo można upaść na dno, ale też o tym jak z tego dna się wybić… i żyć!

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in.: w Towarzystwie Pomocy Im. Św. Brata Alberta, Towarzystwie Wspierania Potrzebujących „PRZYSTAŃ” – gdzie pracowałam z Osobami w kryzysie, uzależnionymi od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych; Fundacji Społecznie Bezpieczni – z którą współpracuje obecnie; z Fundacją anoNIE – do której trafiają Osoby z zaburzeniami odżywiania. Od września 2017 roku współpracuje także z Centrum Profilaktyki i Terapii Zaburzeń Odżywiania „Wyjdziesz z Tego”, gdzie prowadzę między innymi grupę wzmacniającą dla osób z zaburzeniami odżywiania a także konsultacje i terapię indywidualną.

Chcesz ze mną porozmawiać?

Napisz do mnie!:)

 

Zapisz