Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak wielką rangę w Twoim Życiu odgrywają marzenia? Myślałeś może kiedyś nad tym co by się stało, gdybyś przestał marzyć? A może masz za sobą moment, albo cały czas w nim tkwisz, kiedy myślisz sobie, że marzenia są bezsensu? Czy dałeś sobie w ogóle czas i przestrzeń na to, by usiąść w ciszy, sam ze sobą i zastanowić się o czym właściwie marzysz, czego właściwie chcesz od Życia?

Chcę Ci powiedzieć, uświadomić, a może tylko przypomnieć, że marzenia mają wielką moc, że siła marzeń jest tak wielka, że nie jesteśmy nawet w stanie jej ogarnąć. Marzenia motywują nas do działania, marzenia mogą być naszą inspiracją do podjęcia pierwszych kroków, marzenia mogą sprawić, że za rok będziesz w zupełnie innym miejscu. Pod jednym warunkiem – że w nie uwierzysz! Ja staram się ze wszystkim moich sił (a wydaje mi się, że mam ich całkiem sporo) nie przestawać marzyć. Nawet jak chorowałam na anoreksję, nie przestawałam marzyć. Mimo że miałam momenty ogromnej pustki i niewiary, ZAWSZE próbowałam się stawiać do pionu i powtarzać sobie do czego zmierzam, o czym marzę. Na tamten moment mojego życia, kiedy ważyłam 45 kg i nienawidziłam siebie – marzyłam o tym by siebie pokochać, ważyć więcej i.. pisać bloga, prowadzić warsztaty dla kobiet, które doświadczyły tego co ja – anoreksji, bulimii, braku wiary w siebie, braku akceptacji, braku miłości do siebie. Wydaje mi się, że dzięki sobie samej, mojej rodzinie, bliskim mi osobom, mojej terapeutce – jestem teraz w tym miejscu i piszę dla Was kolejny tekst, przygotowuję kolejny warsztat z Dagą i staram się cieszyć każdą chwilą! Mam Męża, wspaniałą Rodzinę, Przyjaciół, Nasz mały kąt, staram się spełniać jedno z marzeń, które chyba zawsze będzie w moim Życiu – podróżować. Marzę dalej, bo wiem, że dzięki temu, jestem teraz w tym miejscu.

Marzenia mają wielką moc – to już pisałam nieraz i pewnie jeszcze nieraz o tym napiszę 😉 Swoją potęgą mogą sprawić, że Twoje Życie naprawdę się odmieni i nie będzie to kwestia przypadku, tylko tego, że marzenia sprawiły, że chcesz działać i sam zmieniasz swoje Życie.

To co mi bardzo pomaga, czym chciałam się z Wami podzielić pisząc ten tekst, to wizualizacje – dzięki MAPIE MARZEŃ. Mój Mąż mnie tym zaraził, bowiem On pierwszy, kilka lat temu, zrobił swoją mapę. Na brystolu napisał, namalował, przykleił wszystko o czym marzy, co chciałby, żeby się spełniło i.. zaczął działać 🙂 Po dwóch latach okazało się, że większość marzeń, celów, planów – zagościło w Jego Życiu. Ja swoje marzenia spisuje, opisuje, maluje 😉 Muszę zrobić kolejną mapę z nowymi marzeniami, bo już kilka się spełniło. Do tego w Naszym Domu jest ściana (tablica kredowa), na której spisujemy (Marcin maluje) to do czego zmierzamy. Obecnie marzy się Nam ciepło, słońce, palmy, więc taki obraz gości na naszej Ścianie – to momentu spełnienia 🙂

Zachęcam Was całym sercem, żeby się nie poddawać i wierzyć w to, że Wasze marzenia się spełnią – czasami potrzebują tylko więcej czasu, bądź Waszej pewności w działaniu. Czasami potrzebują, żeby je doprecyzować, dookreślić i w tym, na pewno, SKUTECZNIE pomoże Wam mapa marzeń. I pamiętajcie, że marzenia same się nie spełniają, MARZENIA SIĘ SPEŁNIA!

Kto zrobi dzisiaj swoją Mapę?

 

Asia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *