Chodziły za mną te słowa, chodziły, aż „zmusiły” mnie do napisania tekstu. Bo co to znaczy, że się przewrócę? Co to znaczy, że nie dam rady? Co w tym złego, że się przewrócę? Co by było gdybym poleżał dłużej? Czy coś się w ogóle stanie jak poleżę? Według mnie.. NIE! Bo w życiu chodzi o to, że mamy prawo nie mieć czasami siły, w życiu chodzi o to, że masz prawo się poddać, upaść, kleknąć, położyć się. Życie jest czasami trudne, ale co w tym złego? Nie musimy być siłaczami codzienności, nie musimy być strongmenami rzeczywistości. NIE musimy! Bo może jak czasami sobie poleżymy, tak chwilę dłużej, to okaże się, że wyszło nam to na dobre? Może okaże się, że było Nam to potrzebne, po to żeby wstać i mieć 100 razy więcej siły, niż przed upadkiem? Czasami bronienie się przed upadkiem, jest na tyle trudne, że samo to sprawia, że upadamy. Moim zdaniem, każdy z Nas ma prawo mieć słabszy dzień, powiedzieć sobie i Światu – sorry, ale nie mam siły, spadaj! Ale po takiej chwili, po takim dniu, dwóch, może po tygodniu (?) jak już wstaniemy, powiemy „było mi to potrzebne, wiem co mogłam stracić, wiem o ile jestem silniejsza, znam siebie i wiem, że jeszcze będzie lepiej!”.

Mam to szczęście, że pracuje w super fajnym miejscu, w tym super fajnym miejscu, jest super fajny Kierownik, który opowiedział mi pewną super fajną przypowieść.. pewnego hinduskiego Filozofa – o Ludziach Trawach i Ludziach Drzewach. Brzmi ta przypowieść tak: Pewnej nocy szalała straszna burza, tornado jakiego nie widział nigdy Świat. Na tym Świecie nie było już Ludzi, takich jak My, były Drzewa Ludzie i Drzewa Trawy. Tornado szalało, było najgorzej, było okropnie. Drzewa Ludzie walczyły, walczyły całą noc, tyle ile miały sił, ale.. sił miały za mało, nad ranem się poddały i pękły pod siłą tornada. Trawy Ludzie nie walczyły, no bo jak miały walczyć, jeżeli były smagane od początku przez wiatr? Przylgnęły do Ziemi i czekały do rana.. Gdy nastał ranek, to Trawy powstały, Drzewa nie miały jak – złamały się, pękły, nie było odwrotu.

I tak sobie myślę, że o ile zawsze warto mieć w sobie siłę, miłość, nadzieję, wiarę, odwagę, moc.. to czasami warto był taką Trawą.

Asia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *